چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام جناب آقای دکتر ایرانمنش معاونت محترم آموزشی و پژوهشی دانشکده به کلیه دانشجویان محترم

 

بسمه‌اي تعالي

 

دانشجويان عزيز


با سلام و تبريك دو عيد بزرگ قربان و غدير به شما، لازم است كه با توجه به نزديك شدن به آغاز سال جديد تحصيلي، نكاتي را در مورد برنامه‌ريزي انجام شده براي سال تحصيلي پيش رو خاطر نشان كنم:

آموزش دانشكده‌ي دندانپزشكي بلافاصله پس از فراغت از امور مربوط به نيم‌سال دوم سال تحصيلي 96-95، برنامه‌ريزي براي سال تحصيلي 97-96 را آغاز كرد. هدف اصلي در اين برنامه‌ريزي ايجاد محيط آموزشي آرام و منضبط است تا دانشجويان بتوانند بدون وجود دغدغه‌هاي بي‌مورد، در عرصه‌ي يادگيري دروس عملي و نظري تلاش نمايند و از حداكثر حقوق آموزشي خود بهره‌مند گردند. البته به علت وجود نواقص متعدد ساختاري و نيز تغييرات مكرر برنامه‌ي آموزشي دانشجويان دندانپزشكي، برطرف كردن تمام مشكلات امكان‌پذير نبوده است ولي حداكثر تلاش صورت گرفته است تا مشكلات به حداقل برسد.

لازم مي‌دانم ضمن تشكر فراوان از كادر آموزش دانشكده در خصوص برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، موارد ذيل را در مورد اهداف و تنگناهاي موجود خاطرنشان سازم تا دانشجويان محترم با علل عدم رفع كليه‌ي مشكلات برنامه بيشتر آشنا گردند. در ذيل ليست اولويت‌هاي آموزش براي برنامه‌ريزي بخش‌ها به ترتيب ارائه مي‌شود:

1.       فعال بودن دو بخش تشخيص و راديولوژي در تمام طول هفته.

2.       رعايت دستورالعمل هر بخش در مورد شيوه‌ي و بازه‌ي حضور دانشجويان در بخش.

3.       ارائه‌ي زمان آموزشي متناسب با ارزش واحدي هر درس عملي.

4.       فعال بودن بخش‌ها (به استثناي دو بخش بند 1) در تمام طول هفته.

5.       متناسب بودن تعداد دانشجويان هر بخش در تمام طول هفته براي جلوگيري از ازدحام يا خلوتي بيش‌از حد هر بخش.

بر اساس اين اولويت‌ها، گروه‌بندي و تعداد دانشجويان هر گروه در بعضي از ورودي‌ها تغيير كرده است. اين گروه‌بندي و برنامه‌ي بخش‌هاي عملي دانشجويان هم اكنون در وب‌سايت دانشكده در دسترس است. در مورد اعضاي هر گروه، هماهنگي‌هاي لازم با نمايندگان هر ورودي صورت گرفته است تا نظر دانشجويان بصورت حداكثري اعمال گردد. از سوي ديگر، دانشجويان محترمي كه به علل مختلف واحدهايي را با ورودي‌هاي متعدد دارند در اين گروه‌بندي‌ها وارد نشده‌اند. لازم اين دسته از دانشجويان جهت تعيين روز‌هاي بخش خود به آموزش مراجعه نمايند.

 برنامه‌ريزي امتحانات عملي و نظري نيز صورت گرفته است و اين برنامه نيز در وب‌سايت دانشكده در دسترس است. در اين برنامه‌ريزي نيز اولويت‌هاي ذيل به ترتيب مد نظر بوده است:

1.       استفاده از حداكثر ظرفيت بازه‌ي امتحانات.

2.       ايجاد فضاي مناسب و متناسب مطالعه قبل از هر امتحان.

3.       عدم تعدي به فضاي تعطيلات بين دو ترم.

4.       وجود تعداد منطقي امتحان در هر روز با توجه به تعداد نيروي اداره‌ي آموزش.

در مورد برنامه‌ي امتحانات نيز هماهنگي لازم با نمايندگان محترم ورودي‌ها صورت گرفته است و حداكثر تلاش صورت گرفت تا برنامه حداكثر تطابق را با نيازهاي دانشجويان داشته باشد.

مجددا يادآوري مي‌نمايم كه اين برنامه‌ريزي‌ها نيز همانند هر برنامه‌ريزي ديگري خالي از اشكال نيستند، ولي هدف اداره‌ي آموزش دانشكده‌ي دندانپزشكي بر اين بوده است كه ايرادات و اشكالات برنامه‌ريزي‌هاي قبلي به حداقل برسد. اكيدا به دانشجويان محترم توصيه مي‌كنم تا از همين آغازين روز‌هاي ترم، با توجه به محدوديت زماني بازه‌ي امتحانات، با نظم و برنامه‌ريزي امور درسي خود را به پيش ببرند و از ايجاد مشكلات آموزشي كه سبب ناراحتي شديد اعضاي محترم هيات علمي و آموزش مي‌شود پيشگيري نمايند.


                                                                                           دكتر فواد ايرانمنش

                                                                          معاون آموزشي-پژوهشي دانشكده دندانپزشكي


 


١٣:٢٥ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٦٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 15403
 بازدید امروز : 61
 کل بازدید : 274667
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.6800